Kapat

Popüler Kategoriler

Bütün Kategoriler

2 kişi aldı

SSC Tur ile Uçaklı Kuzey Mezopotamya Gap Turu (4 Gece Otel Konaklamalı)

Adana, Gaziantep, İstanbul, Adıyaman, Ankara, Antalya
500-1000 TL'lik ödemede 50 TL! 1000-2500 TL'lik ödemede 100 TL! 2500-5000 TL'lik ödemede 250 TL! 5000 TL ve üzeri ödemede 500 TL indirim!
Rezervasyon & tüm sorularınız için
numaralı telefondan veya 7/24 Bize Ulaşın ekranından bize ulaşabilirsiniz.
 • Kurban Bayramı / 14-15-16-17-18 Haziran 2024 / KİŞİ BAŞI
  6 Taksit
  ₺14.990
  TÜKENDİ
 • Sezon 2024 / 22 Haziran - 30 Kasım Tarihleri Arasında / KİŞİ BAŞI
  ₺12.990
  TÜKENDİ

Detaylar

 • 30.11.2024 tarihine kadar geçerlidir.

 • Turumuzun süresi 5 gece 6 gündür. Otel konaklaması 4 gece olarak gerçekleşmektedir.

 • Belirtilen fiyatlar, Çift kişilik odalarda kişi başı fiyattır. Tek kişi farkı 3000 TL olup acenteye ödenecektir.

 • 0-5 Yaş arası çocuk 800 TL'dir. Çocuk indirimleri iki yetişkin yanında uygulanabilir.

 • Rehberimiz programı tamamen gerçekleştirmek kaydı ile programın seyrinde değişiklik yapabilir.

 • Rezervasyon gereklidir. 0850 532 52 90 numaralı telefonu arayabilirsiniz.

 • Rezervasyon tarih değişikliği müsaitlik doğrultusunda yapılacaktır.

 • Rezervasyon iptal ve değişikliklerinin 30 iş günü öncesinden bildirilmesi gerekmektedir. Aksi takdirde fırsat kodları kullanılmış sayılacaktır.

 • Hizmete ilişkin fiş veya faturanızı acenteden istemeyi unutmayınız.

Öne Çıkanlar

TUR PROGRAMI

1.Gün | Adana, Sabancı Merkez Camii, Taş Köprü, Seyhan, Tarsus, Nusret Mayı

Uçaklı Kuzey Mezopotamya Gap Turu'muzun 1. Gününde siz değerli misafirlerimiz ile sabah İstanbul Yeni Havalimanı, İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı, Ankara Esenboğa Havalimanı, İzmir Adnan Menderes Havalimanı ve THY, Pegasus, Anadolujet, SunEkspress Havayolları ile Adana uçuşu için Uçuş Saatinden En Geç 2 Saat Önce İlgili Havalimanı’na ulaşıp Check - In işlemlerimizi gerçekleştiriyoruz. Yaklaşık 1.5 saatlik uçuşumuzun ardından, Adana Havalimanına ulaşıyor ve bizleri bekleyen aracımız ve rehberimiz ile buluşarak, güneşe ateş edilen memleket Adana’ya ulaşıyor ve Akdeniz’in bu güzel şehrini gezmeye başlıyoruz. Seyhan Nehri üzerine yaptırılan Sabancı Merkez Camii ve 12 gözlü taş köprü gezilerimizin sonunda Adana’dan ayrılıyoruz Rehberimiz yeterli çoğunluk sağladığı takdirde Tarsus Turu (Ekstra) olarak yapılacaktır Tarsus da Nusret Mayın Gemisi, Danyan Makamı, Tarsus Evleri, St.Paul Kuyusu, Klopatra Kapısı, Tarsus Şelalesi gezilerimiz tamamlayıp cezerye alış verişi yapıp turumuzu tamamlayıp yönümüzü Güneydoğunun Parisi olarak bilinen Gaziantep doğru çeviriyoruz ve ilk olarak öğlen yemeği (Ekstra) molası ile 8 Şubat 1921 tarihinde "Gazi" ünvanı verilen Gaziantep’te, ilk durak noktamız Birecik Barajı'nın suları altında kalan Zeugma Şehrinden kurtarılmış, Romalı Generallerin Villalarının taban mozaiklerinin sergilendiği Zeugma Mozaik Müzesi’ni ziyaret edeceğiz. Çingene Kızı ve diğer tüm mozaikleri gördükten sonra Gaziantep Kalesi ve Dokurcum Değirmeni’nde Şehit olan çocuklar anısına yapılan 14 Şehit Anıtı ilk gezi noktalarımız olacak. Ardından Bakırcılar Çarşısı, Yemeniciler Arastası, Almacı Pazarı ve Tahmis Kahvehanesini göreceğiz. Burada vereceğimiz serbest zamanda Menengiç Kahvesi içebilir, Fıstık, Bakır ve Yemeni alışverişi yapabilirsiniz. Gaziantep tarihi çarşı gezilerimizi tamamladıktan sonra, Türkiye’de Baklava denince ilk akla gelen şehir olan Gaziantep’te, yörenin en meşhur baklavacısı Abdullah Sedef Baklavaları'ndan alışveriş yapma imkanı veriyoruz, Otelimize geçiyoruz ve Akşam yemeği ve konaklama otelimizdedir.

Kahvaltı: Serbest Zaman. (Ekstra)

Öğle Yemeği: Gaziantep Serbest Zaman. (Ekstra)

Akşam Yemeği: Otelimizde Set Menü veya Açık Büfe Olarak Alınacaktır. (Dahildir)

Konaklama: Gaziantep - Dedeman Otel, vb...

Konaklama: Gaziantep Otelleri

2.Gün | Adıyaman, Kahta, Nemrut Dağı, Karakuş Tümülüsü, Cendere Köprüsü, Ni

Uçaklı Kuzey Mezopotamya Gap Turu'muzun 2. Gününde sabah otelimizde alacağımız kahvaltıdan sonra Adıyaman Kahta'ya doğru hareket ediyoruz, burada bizi bekleyen minibüsler (Ekstra) ile Nemrut Dağı turumuza başlıyoruz. Yol üzerinde Karakuş Tümülüsü ve Cendere Köprüsü gezeceğimiz başlıca eserler olacak. Bol neşeli ve yöre türküleriyle geçen yolculuğumuz sonrasında gün batımını seyretmek için Nemrut Dağı’na çıkıyoruz. Dağın en önemli unsuru ise Kommagene Kralı Antiochos'a ve tanrılara ait Tümülüs ve Diğer Kutsal alanlardır. Zirve’de ilk olarak Doğu Terası’nda bulunan I. Antiochos, Zeus, Apollon, Herakles, Kommagene, Kartal ve Arslan Heykellerini görüyoruz. Burada rehberimizin anlatımlarını dinlerken Nemrut’un büyüsüne siz de kapılacaksınız. Doğu Terası Barış Sunağını gördükten sonra Batı Terası’na geçerek önce Batı Terası Barış Sunağını ve Arslan Horoskopunu görüyoruz bu muhteşem mağazayı geride bırakarak Kahta'ya dönüyor ve Öğlen yemeği molamızın ardından otobüsümüze binerek Diyarbakır'a hareket ediyoruz, Atatürk Baraj Gölü üzerine 2015'te yapılan Nissibi Köprüsü'nü geçerek Diyarbakır'a ulaşıyoruz. Güneydoğu’nun en eski kenti olarak bilinen Diyarbakır’a hareket ediyoruz. Diyarbakır’da ilk olarak, Edebiyat dünyamızın önemli isimlerinden olan ve 35 yaş şiiri ile tanınan Cahit Sıtkı Tarancı’nın doğduğu ve şu anda müze olarak hizmet veren evi geziyoruz. Bu ev aynı zamanda Diyarbakır sivil mimarisinin de en güzel örneklerinden biridir. Sur içerisinde İslam tarihinin en eski camilerinden olduğuna inanılan, Anadolu’da kurulan ve Haremi Şerif olan Diyarbakır Ulu Camii’ni geziyoruz. Yapım tarihi ve yaptıran uygarlığın bilinmediği, 9000 yıllık bir tarihe sahip Diyarbakır surlarının en eskisi olan Keçi Burcu’nu görüyoruz. Buradan Dicle Nehrine doğru baktığımızda Dicle Nehrinin üstüne kurulu 10 Gözlü Köprüyü, Hevsel Bahçelerini görüp, fotoğraflıyoruz. Mardin Kapı ve Yeni Kapı’yı panoramik olarak gördükten sonra Otelimize geçiyoruz ve Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

Kahvaltı: Otelimizde Açık Büfe ya da Set Menü Olarak Alınacaktır. (Dahildir)

Öğle Yemeği: Kahta Serbest Zaman (Ekstra)

Akşam Yemeği: Otelimizde Açık Büfe ya da Set Menü Olarak Alınacaktır. (Dahildir)

Konaklama: Diyarbakır veya Adıyaman Otelleri

Konaklama: Diyarbakır Otelleri

3.Gün | Batman, Hasankeyf, Malabadi Köprüsü, El Rızık Camisi, Sultan Süley

Uçaklı Kuzey Mezopotamya Gap Turu'muzun 3. Gününde sabah otelimizde alacağımız kahvaltıdan sonra, Batman üzerinden Hasankeyf’e doğru hareket ediyoruz. Rehberimizin yeterli çoğunluk sağlaması ve vakit ayırması durumunda Ekstra olarak Malabadi Köprüsü turu düzenlenecektir. Türkiye’de ilk petrol kuyusunun bulunduğu ilimiz Batman’ı panoramik olarak görüp bu modern kentte çok ama çok lezzetli bir öğle yemeği yiyoruz. (Ekstra) Yemek sonrasında, Ilısu Barajı ile sular altında kalan Hasankeyf’e varıyoruz. Baraj yapımı sonrasında Yeni Hasankeyf ve Eski Hasankeyf olarak ikiye ayrılan bu eşsiz kentin her iki kısmını da gezme fırsatımız olacak. İlk olarak Eski Hasankeyf’ten taşınarak Yeni Hasankeyf’te konumlandırılan El Rızık Camisi, Sultan Süleyman Camisi ve Zeynel Bey Türbesi’ni ziyaret edeceğiz. Buradaki gezilerimizin ardından tarifsiz bir deneyim bizleri bekliyor olacak. Arzu eden konuklarımızla birlikte gerçekleştireceğimiz Ekstra Hasankeyf Tekne Turumuzla, Eski Hasankeyf’in derinliklerine dalıyoruz. Yaklaşık 45 dakika sürecek gezimizde eski Hasankeyf’in hatıralarını yad edeceğiz. Hasankeyf gezimizi tamamladıktan sonra, bizlere görsel bir şölen sunan Midyat’a hareket ediyoruz, Ekstra olarak Cihan Restoranda öğlen yemeğimizi yiyoruz, Midyat gezimize Sıla ve Hercai dizilerinin de çekildiği ve daha birçok diziye ev sahipliği yapan Midyat Konuk Evi’ni gezerek başlıyoruz. Burada sosyal medya hesaplarımızda kullanmak üzere bolca fotoğraf çektikten sonra Tarihi Midyat Evlerinin arasından yürüyerek hoş vakitler geçiriyoruz. Yürüyüş sonunda ulaşacağımız şehir merkezinde, Midyat’ın dünyaca ünlü el işleme sanatı olan Gümüş ve Telkâri ürünlerinden ve Lahor Ağacının kökü ile boyanan Mavi Badem Şekeri satın alabileceğiniz çarşıda serbest zaman vereceğiz ve Rehberimizin Ekstra Olarak düzenleyeceği Dara Antik Kenti Turumuzu yapıyoruz ve Mardin'deki otelimize doğru yola çıkıyoruz. Otelimize geçiyoruz ve Akşam yemeği ve konaklama otelimizdedir.

Kahvaltı: Otelimizde Açık Büfe ya da Set Menü Olarak Alınacaktır. (Dahildir)

Öğle Yemeği: Midyat - Cihan Restoran (Ekstra)

Akşam Yemeği: Otelimizde Açık Büfe ya da Set Menü Olarak Alınacaktır. (Dahildir)

Konaklama: Bilen Otel, Ladinos Otel, Gülizar Otel, Kervansaray Artuklu Otel vb.

Konaklama: Mardin Otelleri

4.Gün | Mardin, Kasımiye Medresesi, Diyarbakır Kapı, Şahtana Konağı, Ulu Ca

Uçaklı Kuzey Mezopotamya Gap Turu'muzun 4. Gününde sabah otelimizde alacağımız kahvaltıdan sonra “Gecesi Gerdanlık, Gündüzü Seyranlık” sıfatı verilen Mardin’i gezmeye başlıyoruz. Rehberimiz Ekstra olarak Dara Antik kenti turu düzenleyecektir. İlk gezi noktamız ise Kasımiye medresesi olacak. Bu muhteşem yapıyı keyifle gezip, rehberimizin anlatımlarını dinledikten sonra Diyarbakır Kapı’da otobüsümüzden inip dolmuşlara (ekstra) binerek, Cumhuriyet Meydanı’na ulaşacağız, buradan itibaren Mardin'i yürüyerek gezeceğiz. Minaresi ile meşhur Ulu Camii’ni, Abbaraları, Şahtana Konağı'nı ve Şehidiye Camii’ni görerek Mardin Şehir Turu’muzu bitireceğiz. Verilecek boş zamandan sonra Savur Kapı'da aracımızla buluşup 5. yüzyılda bir Güneş Tapınağı'nın üzerine yapılan Deyrul Zaferan Manastırı'nı ziyaret edeceğiz. Manastır gezisinden sonra öğle yemeği için mola vereceğiz (Ekstra). Mola sonrası Mardin'den ayrılarak Şanlıurfa’ya doğru hareket ediyoruz. Âdem, Eyyüp, İbrahim, Şuayip, ve Elyasa Peygamberlerin yaşadığına inanılan ve Peygamberler Şehri olarak adlandırılan Şanlıurfa'da, Balıklı Göl (Halil-Ül Rahman Gölü), Kral Nemrut'un Kızı Zeliha'nın göz yaşlarından oluştuğu da söylenen Ayn-ı Zeliha Gölü ve Hz. İbrahim'in doğduğu Mağara'yı gezeceğiz. Vereceğimiz serbest zaman sonrasında İsot vb. ürünlerin alışverişini yapacağız. Şanlıurfa gezilerimizin ardından otelimize ulaşıyoruz. Konaklama Otelimizdedir. Dileyen Konuklarımız ile Bölge Kültürünü Tanıyabileceğimiz ve Yöresel yemeklerini tadacağımız SSCTUR'un düzenlediği tüm Gap turlarımızın olmazsa olmazı Sıra Gecesi’ne katılıyoruz. Bu akşam yapacağımız konaklamada akşam yemeği tur ücretine dahil değildir. Sıra Gecesi'ne Katılmak İstemeyen Misafirlerimiz Akşam Yemeğini Kendi İmkanları ile Yiyebileceklerdir.

Kahvaltı: Otelimizde Açık Büfe ya da Set Menü Olarak Alınacaktır. (Dahildir)

Öğle Yemeği: Mardin – Adana Dostlar Restoran / Mardin Tabağı Menü. (Ekstra)

Akşam Yemeği: Şanlıurfa - Gülizar Konukevi / Karışık Kebap Menü. (Ekstra)

Konaklama: Grand Gülizar Otel, Newton Otel, Akgöl Otel, vb...

5.Gün | Harran, İç Kale, Tarihi Surlar, Konik Kubbeki Evler, Şanlıurfa, Göb

Uçaklı Kuzey Mezopotamya Gap Turu'muzun 5. Gününde sabah otelimizde alacağımız kahvaltıdan sonra kubbeli evleri ve kendine has kültürüyle ünlü Harran’a çeviriyoruz. Burada, Türkiye’de İslamiyet döneminde kurulmuş en eski cami olma özelliğini taşıyan Harran Ulu Camii, İlk İslam Medresesi (Harran Üniversitesi), İç Kale ve Tarihi Surları görüp Konik Kubbeli Evlerden birine konuk olacağız. Bu keyifli ziyaretimizde yöresel kıyafetler giyip fotoğraf çekilebilirsiniz. ilk İbadethane ve yerleşim yeri özelliğini taşıyan, dünya tarihin başlangıç noktası Göbeklitepe'ye ulaşacağız. Burada 12000 yıl öncesine ait Tapınakları, turna, yılan, domuz gibi kabartmaları görüp, Şanlıurfa’dan ayrılacağız, Birecik vardığımızda ilk olarak Kelaynak kuşlarının evlerini ve bakımlarını görüyoruz, ve yolumuz bizi çoğu Birecik Barajı’nın suları altında kalan, Karagül Dizisi’nin çekimlerinin de yapıldığı Halfeti’ye çıkaracak. Burada ilk olarak Halfeti limanına ulaşarak teknemize biniyoruz. Yaklaşık 1 saat sürecek (Ekstra) Tekne Turumuzda Kral Kızı Mağarası’nı, Hz. İsa’nın havarilerinden Yohannes’in gelip yerleştiği Rum Kale’yi ve sonrasında Savaşan Köyü’nde Fırat’ın suları altındaki Batık Camii ve minaresini görüp, adını Halil ve Fatma adında iki gencin hikayesinden aldığı rivayet edilen Halfeti’ye döneceğiz. Vereceğimiz (Ekstra) öğle yemeği molamızın ardından aracımıza binerek Fırat’ın diğer yakasına geçip yönümüzü Adana'ya doğru çevireceğiz. Rehberimizin yeterli katılım ve zaman bulması durumunda Ekstra olarak Kahramanmaraş turu düzenleyebilir. Güney Doğu Anadolu'nun kültür ve yemeklerini sizlerle buluşturmanın keyfini yaşayarak turumuzu tamamlıyoruz. İlgili Havayolları'nın Adana - Sabiha Gökçen / İstanbul Yeni Havalimanı ile dönüşümüzü gerçekleştiriyor ve siz değerli misafirlerimizle bir başka SSC TUR organizasyonunda tekrar görüşmek üzere vedalaşıyoruz. SSCTUR Operasyon ve Satış ekibi olarak bizleri tercih ettiğiniz için Teşekkür ediyoruz Saygılarımızla.

Kahvaltı: Otelimizde Açık Büfe ya da Set Menü Olarak Alınacaktır. (Dahildir)

Öğle Yemeği: Halfeti - Haşhaş Kebabı veya Şaput Balığı Menü (Ekstra)

Akşam Yemeği: Yol Üzerindeki Tesislerde Serbest Zaman Verilecektir. (Ekstra)

Konaklama: Dikkat Bu Gece Konaklama Yoktur!

DAHİL OLANLAR:

 • 20 Yıllık SSCTUR Güvencesi

 • Otellerde 4 Gece Konaklama

 • Otellerde Alınacak 4 Sabah Kahvaltısı

 • Otellerde alınacak 2 Akşam Yemeği

 • 1618 Nolu Zorunlu Seyahat Sigortası (sigortambudur.com)

 • Program Dahilindeki Tüm Çevre Gezileri

 • Lüks Araçlar İle Ulaşım ve Araç İçi Su İkramı

 • Feribot, Otopark, Otoban ve Köprü Ücretleri

 • Profesyonel Rehberlik ve Refakat Hizmetleri

 • İstanbul - Ankara - İzmir - Antalya / Adana Havalimanı - Eko Sınıf Gidiş Bileti

 • Adana Havalimanı/ İstanbul - Ankara - İzmir - Antalya - Eko Sınıf Dönüş Bileti

HARİÇ OLANLAR:

 • Tüm Öğle Yemekleri

 • Tüm Özel Harcamalar

 • Şanlıurfa’da 1 Akşam Yemeği Sıra Gecesi

 • Tüm Yemeklerde Alınan İçecekler

 • Tüm Müze ve Ören Yeri Giriş Ücretleri

 • Ekstra Belirtilen Tüm Organizasyonlar

 • İlk Gün Kahvaltı ve Son Gün Akşam Yemeği

Diğer Tatil Fırsatları