4 kişi aldı

Gezinoloji İle 2 Gün 1 Gece Yarım Pansiyon Konaklamalı Alaçatı Ot Festivali Turu KİŞİ BAŞI

Çeşme, Alaçatı, Efes, Şirince, İstanbul, Bursa
Rezervasyon & tüm sorularınız için 0850 532 51 76 numaralı telefondan veya 7/24 Bize Ulaşın ekranından bize ulaşabilirsiniz.
 • Gezinoloji İle 2 Gün 1 Gece Yarım Pansiyon Konaklamalı Alaçatı Ot Festivali Turu KİŞİ BAŞI
  6 Taksit
  ₺1.399
  TÜKENDİ
GEZİNOLOJİ
Bağlarbaşı Mah. İnönü Cad. No:46/ D / Maltepe / İstanbul

Detaylar

 • Bu fırsat 28 Nisan 2023 Alaçatı Ot Festivali'nde geçerlidir.

 • Rezervasyon gereklidir. Detaylı bilgi ve rezervasyon için 0850 532 52 90 ve 0850 346 73 56 numaralı telefonları arayabilirsiniz.

 • 2-3 kişilik odalarda kişi başı konaklama fiyatıdır. Tek kişi farkı 400 TL olup acenteye ödenecektir.

 • 0-2 yaş çocuk otobüste koltuk almadığı takdirde ücretsizdir. 2-6 yaş arası çocuk 899 TL, 7-12 yaş arası çocuk 1199 TL'dir.

 • Rezervasyon iptal ve değişiklikleri müsaitlik doğrultusunda yapılacaktır.

 • Rezervasyon iptal ve değişikliklerinin en az 3 gün öncesine kadar bildirilmesi gerekmektedir.

 • Hizmete ilişkin fiş veya faturanızı acenteden istemeyi unutmayınız.

Öne Çıkanlar

 • Fırsat kodunu satın almadan önce müsaitlik durumu için lütfen acente ile iletişime geçiniz.

 • Tüm kredi kartlarına peşin fiyatına 2, 3, 6 taksit seçenekleri sunulmaktadır.

 • Doğal güzelliklerle dolu bu festival coşkusunu kaçırmayın!

Alaçatı Ot Festivali Turu

1 GECE OTEL KONAKLAMASI

OTELDE 1 SABAH KAHVALTISI

OTELDE 1 AKŞAM YEMEĞİ

İZMİR - ÇEŞME - ALAÇATI - KUŞADASI - EFES ANTİK KENTİ - MERYEM ANA EVİ - ŞİRİNCE

Alaçatı, 2010 yılından beri Çeşme Belediyesi tarafından düzenlenen ot festivaline ev sahipliği yapıyor. Ege mutfağının vazgeçilmez malzemeleri olan yüzlerce taze ot çeşidi, Alaçatı Ot Festivali’nde tanıtılıyor ve ziyaretçilerin beğenisine sunuluyor.3-4 günlük organizasyonuyla farklı etkinliklere ev sahipliği yapan, eğlencelerin, atölyelerin düzenlendiği ve birbirinden farklı hediyelik eşya ve farklı lezzetlerin sunulduğu bu etkinlik, “festival” kelimesinin hakkını sonuna kadar veriyor.Alaçatı’nın renkli sokaklarına daha da hareket katan, misafirlerine hem faydalı bilgiler sunan, hem eğlenceli anlar yaşatan hem de onları Türkiye gastronomisinin önde gelen isimleriyle buluşturan Alaçatı Ot Festivali, her yıl binlerce yerli ve yabancı ziyaretçiyi ağırlıyor.

1.Gün - Gece Yolculuğu

20:00 Beylikdüzü Migros Önü

20:15 Avcılar Otobüs Durakları

21:00 İncirli Doğtaş Mobilya

21:30 Mecidiyeköy İETT Durakları (Mado Önü)

22:00 Kadıköy Belediyesi Evlendirme Dairesi Önü

22:20 Kartal Köprüsü Altı

22:40 Çayırova McDonalds

22:45 Gebze Center Önü

00:15 Bursa Almira Otel Önü

Belirlenen noktalardan siz değerli misafirlerimizi aldıktan sonra Gezinoloji ile Alaçatı Ot Festivali turumuz için yolculuğumuza başlıyoruz.

2.Gün - İzmir - Konak Meydanı - Saat Kulesi - Hükümet Konağı - Asansör - Çeşme Kalesi - Alaçatı - Alaçatı Festival Alanı

Sabah erken saatkerde İzmire ulaşıyor ve Çiçekliköy'de ekstra olarak alacağımız sabah kahvaltısı için mola veriyoruz. Kahvaltı sonrasında İzmir merkeze doğru hareket ediyoruz. İzmir gezimiz panaromik olarak Konak Merydanı , Saat kulesi , Hükümet konağı ve asansör gezimizden oluşmaktadır. Panaromik olarak yapılan İzmir gezimizin ardından Antik Çağ’dan itibaren Batı Anadolu’nun en önemli yerleşimleri arasında sayılan Erythrai’ye ev sahipliği yapmaya başlayan ilçe, stratejik konumundan dolayı sırasıyla Persler’in, Makedonlar’ın, Pergamon Krallığı’nın, Romalılar’ın, Bizanslılar’ın ve Osmanlı’nın hâkimiyetine geçmiş Türkiye’nin en önemli plajlarına ve gece hayatına sahip olan Çeşme’ye hareket ediyoruz. Çeşme’de ilk durağımız 1508 yılında ll. Beyazıt’ın yaptırmış olduğu muhteşem deniz manzaralı Çeşme Kalesi olacak. Kale gezisi sonrasında 1528 yılında Kanuni Sultan Süleyman tarafından yaptırılan günümüzde de otel olarak hizmet veren Kervan Saray’ı görüyoruz. İlgili gezilerin ardından limanın muteşem görüntüsü altında verilecek serbest zaman ve fotoğraf molasının ardından Begonvillerle bezenmiş taş evleri, masalsı yel değirmenleri ve her daim rüzgar alan dar sokakları ile ünlü olan sörfçülerin uğrak noktası olan Alaçatı’ya hareket ediyoruz. Alaçatı’da Efsaneye göre, Alaçatı’da 1001 çeşit ot yetişirmiş, ancak bu otları kimse tek başına toplayamazmış. Bu efsanenin sırrını çözmek amacı ile Alaçatı Sanat ve Kültür Derneği koordinasyonunda, Çeşme Belediyesi’nce düzenlenecek 10. Alaçatı Ot Festivaline katılıyoruz. Alaçatı doğasının zenginliği, otlarının çeşitliliğini tanıtmak ve bu otlarla pişirilen geleneksel yemeklerin kaybolmaması için düzenlenen festivalde, Alaçatı’ya özgü otların toplanarak, birbirinden leziz yemekler yapılıyor. Festivalde bu yılın ana teması, deniz kenarlarında, bataklık ve nehir kenarları ve rutubetli ortamlarda yetişen, Ebegümeci olacak. Festival boyunca Ebegümeci ile yapılmış yemekler yarışacak. İki gün katılacağımız festivalde, Alaçatı’nın Arnavut kaldırım taşı ile dar kaplı Rum mimarisi ile Osmanlı mimarisinin birleştiği sokaklarda, coşkun kalabalığın içerisinde yerlerimizi alıp, üreticilerin otlu stantlarını, kortej yürüyüşünü izleyeceğiz. Tanınmış gurmelerin yemeklerinden ve festivale katılan yarışmacıların yaptığı ve Festival Komitesi tarafından sağlanan stantlarda ücret karşılığında servise sunulacak yemeklerin tadımını yapma imkânımız olacak. Akşam saatlerinde rehberimizin belirleyeceği saatte buluşarak Kuşadasında bulunan otelimize doğru hareket ediyoruz. Sabah Kahvaltısı : İzmir Çiçekliköyde verilecektir ( Ekstra ) Öğlen Yemeği : Alaçatıda serbest zamanda alınacaktır ( Ekstra ) Akşam Yemeği: Otelde alınacak olup, tur ücretine dahildir Konaklama Oteli : Vesta Liman yada Vesta Fuar Otel konaklaması

3.Gün - Meryem Ana Evi - Efes Antik Kenti - Şirince – İstanbul

Otelde alacağımız sabah kahvaltısının ardından otobüsümüze binerek bugün ki ilk gezi noktamız olan Meryem Ana’nın Evi’ni ziyaret etmek için Selçuk’a doğru yola çıkıyoruz. Bir dönem Hz. Meryem’in yaşadığı ve en son görüldüğü yer olarak kabul edilen bu kutsal mekan çeşitli papaların ziyaretine ve Patriklik Kutsanmasına layık görülmüştür. İlk hac ziyareti 1896'da gelen Papa XIII. Leo tarafından yapılmıştır. Hıristiyan Alemi için kutsal sayılan yerde gezimizi gerçekleştirip, rehberimizden bilgiler aldıktan sonra Dünya Başkentlerinden biri olan Efes Antik Kenti’ne doğru hareket ediyoruz. Roma İmparatorluğu’nun ihtişamlı günlerinin adeta bir yansıması olarak nitelendireceğimiz Efes Antik Kenti’nde rehberimizin anlatımları eşliğinde gezimize başlıyoruz. Efes Harabeleri, Agora, Antik Tiyatro, Yamaç Evler, Odeon, Herakles Kapısı, Traianus Çeşmesi, Hamam ve Celcus Kütüphanesi gezeceğimiz yerler arasındadır. Gezilerimiz sırasında rehberimizden bu yerlerin tarihi hakkında bilgiler alırken, muhteşem fotoğraflar da çekebilirsiniz. Efes Antik Kenti gezimizi tamamlayıp otobüsümüzde buluştuktan sonra öğle yemeği molamız için hareket ediyoruz. Öğle yemeği molamızın ardından Türkiye’nin en estetik köylerinden biri olan Şirince’ye doğru hareket ediyoruz. Zeytinlikler arasında devam eden yolculuğumuz ile eski adı Çirkince olan Şirince’ye varıyoruz. Daha sonra rehberimizin köy hakkında vereceği bilgilerin ardından köyde serbest zaman veriyoruz. Bu serbest zaman sırasında kumda kahve içerek köyün keyfini çıkarabilir veya köy içerisinde dolaşarak fotoğraflar çekip, hediyelik eşya alışverişi yapabilirsiniz. Serbest zamanımızın bitiminin ardından bu şirin köye veda ediyoruz ve İstanbul’a doğru hareket ediyoruz. Akşam geç saatlerde İstanbul’a varış. Siz değerli misafirlerimizi aldığımız noktalara bırakarak bir sonraki Gezinoloji organizasyonunda buluşmak üzere sizlere veda ediyoruz.

Sabah Kahvaltısı: Otelde Açık Büfe Olarak Alınacaktır. (Ücrete Dâhildir.) Öğle Yemeği:, Serbest Öğlen Yemeği. ( Ekstra ) Akşam Yemeği: Yolda Mola Tesisinde Alınacaktır.(Ekstra)

Tur Fiyatına Dahil Olan Hizmetler

Vesta Liman yada Vesta Fuar Otel konaklaması

Açık Büfe 1 Sabah Kahvaltısı

Açık Büfe veya Set Menü 1 Akşam Yemeği

Lüks Araçlar ile Ulaşım (kişi sayısına göre araç detayları aşağıda yer almaktadır.)

Profesyonel Rehberlik hizmetleri

Milli Park Giriş Ücretleri

1618 Nolu Turizm Kanununa Göre Zorunlu Seyahat Sigortası

Tur Fiyatına Dahil Olmayan Hizmetler

Tüm Öğle Yemekleri

Tüm Yemeklerde Alınan İçecekler

Tüm Özel Harcamalar

Gece Turları

Ekstra Belirtilen Tüm Organizasyonlar

Müze ve Ören Yeri Giriş Ücretleri (Belediye - Özel işletmeler v.b)

Müze Kart ( Kültür ve Turizm Bakanlığına Ait Müzelere Giriş İçin Gereklidir.)

Diğer Tatil Fırsatları